Ubuntu:Feisty lt/GeneralNotes

From

< Ubuntu:Feisty lt
Revision as of 20:46, 8 July 2007 by Richux (Talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Current revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to: navigation, search

Pagrindinės nuostatos

 1. Tai yra neoficialus Ubuntu 7.04 (Feisty Fawn) naujoko gidas. Jis nesusijęs nei su Ubuntu, nei Canonical Ltd.
 2. Šį gidą galite aptarti oficialiame UbuntuGuide.org forume patalpintame ubuntuforums.org. Maloniai kviečiame prisijungti prie mūsų diskusijų.
 3. Jei matote tekstą melsvame laukelyje, tai reiškia, kad jame įrašytas komandas reikia įvykdyti Terminale (Applications -> Accesories -> Terminal) arba panaudoti tų laukelių turinį pagal atskirus nurodymus.
 4. Kad išvengtumėte rašybos klaidų, komandas nukopijuokite ir įklijuokite (copy & paste) tiesiai į Terminalą (pažymėkite komandą, spauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite "Copy", tada Terminale vėl paspauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite "Paste". Taip pat galite naudotis klaviatūros sutrumpintomis komandomis, pažymėję tekstą vienu metu paspauskite "Ctrl ir C", kad nukopijuotumėte ir "Shift ir Insert", kad įklijuotumėte tekstą).
 5. "sudo" reiškia "substitute user do", kas, pažodžiui išvertus, reiškia, kad komandą atlieka pavaduojantis vartotojas. Komanda "sudo" paprašys Jūsų įvesti savo slaptažodį "Password:". Įveskite jį. Jūs taip pat galite vykdyti komandas kito kompiuteryje registruoto vartotojo vardu, pavyzdžiui jei norite įvykdyti komandą vartotojo peter vardu, tada Jums Terminale reikės įrašyti - eg sudo -u peter <komanda>.
 6. Jei norite daugiau sužinoti apie kokią nors komandą, paprasčiausiai pažiūrėkite vadove naudodami komandą "man". Pavyzdžiui "man sudo" parodys komandos "sudo" aprašymą.
 7. Jei pavargote nuolat įrašinėdami "apt-get", naudokite synaptic paketų tvarkyklę, kuri yra grafinė "apt-get" sąsają.
 8. "apt-get" ir "wget" komandoms reikalingas interneto ryšys, kad būtų galima instaliuoti, atnaujinti ir parsisiųsti norimas programas.
 9. All references to "aptitude" will be replaced with "apt-get". You may still use "aptitude" if you wish, however could cause dependency issues.
 10. Kad parsisiųstumėte failą, ant nuorodos paspauskite dešinį pelės klavišą ir pasirinkite "Save Link As...". Įsitikinkite, kad failo pavadinimas ir plėtinys yra teisingi.
 11. Jei norite pagelbėti versdami Ubuntu į savąja kalbą ar kitaip padėti Ubuntu, apsilankykite https://launchpad.net/
 12. Lai "žmogiškumo kitiems" dvasia visad būna su Jumis...


Jei naudojate 64-bit Ubuntu versiją pakeiskite visus "i386" į "amd64"
Personal tools
Sponsor